FORGOT YOUR DETAILS?

AGENT DE VANZARI

Aplica Acum

Candidatul ideal:

  • Studii medii sau superioare;
  • Experiență minim 3 ani în vânzări;
  • Disponibil pentru deplasări ;
  • Bun organizator, atent la detalii, orientat spre obținere de rezultate;
  • Adaptabil, loial, disciplinat și perseverent;
  • Abilități de comunicare, negociere, planificare și organizare;
  • Capabil să lucreze atât independent, cât și în echipa;
  • Comunicativ, sociabil, politicos;
  • Cunoștințe de operare PC – Microsoft Office ;
  • Posesor permis categoria B – cu experiență.

Responsabilități:

  • Prezintă, promovează și vinde produsele, în conformitate cu normele și procedurile specifice departamentului de vânzări;
  • Contactează noi clienți și prezintă propuneri concrete de colaborare;
  • Identifica permanent soluții de dezvoltare a portofoliului de clienți și de vânzare a produselor;
  • Se asigura de realizarea planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
  • Participa la negocieri, la întocmirea contractelor și monitorizează derularea acestora, până la încetare;
  • Identifica nevoile clienților și oportunitățile de vânzare și promovare a produselor;
  • Oferă îndrumare clienților, corelând solicitările acestora, cu portofoliul de produse,
  • Colectează și centralizează feedback-urile clienților, corelând solicitările acestora, cu portofoliul de produse

Câmpurile cu * sunt necesare pentru a fi completate.

Fields with * are needed to be filled in.

TOP